Endicott Athletics Composite Schedule

March 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
24
at No. 4/4 Trinity (Tex.)
Final
W, 5-4

25
26
27
28
1
Endicott
vs Temple
FINAL
9 - 1

Endicott
vs Yeshiva
FINAL
9 - 2
2
Endicott
vs Oswego
FINAL
3 - 4

Endicott
vs Syracuse
FINAL
8 - 2

Endicott
vs Oswego
FINAL
8 - 0





Morrisville St.
vs Nichols
Final
4 - 2
3
vs Morrisville St.
Final - OT
W, 1-0
4
5
6
at No. 2/2 Plattsburgh St.
Final - OT
L, 3-2

7
8
9
vs Endicott Home Show
9:00 AM

at MIT
Final
W, 40-0



vs Nichols
@ Brookline, Mass.
Final
W, 3-0

vs Framingham St.
@ MIT
Final
W, 35-0

vs Maine
@ MIT
Final
L, 30-0

at Newbury College
Final
W, 3-0

vs Northeastern
@ MIT
Final - OT
L, 22-17

vs Babson
@ MIT
Final
W, 25-5

vs Mass.-Boston
Final
W, 6-3
10
11
vs Wheaton (Mass.)
Final
L, 14-12
12

13
14
vs Bates
@ Northborough, Mass.
Final
W, 8-0
15
16
17
vs Wis.-Stevens Point
@ Auburndale, Fla.
Final
W, 10-0

vs Southern Me.
@ Clearwater, Fla.
Final
W, 20-4

vs New Paltz
@ Auburndale, Fla.
Final
L, 8-3

vs Mt. St. Mary (N.Y.)
@ Osceola County, Fla.
Final
W, 5-0

vs Marian (Wis.)
@ Osceola County, Fla.
Final
W, 4-2
18
vs St. Norbert
@ Auburndale, Fla.
Final
W, 6-0

vs Framingham St.
@ Clermont, Fla.
Final
W, 3-2

vs Bowdoin
@ Clermont, Fla.
Final - 8 innings
L, 8-7
19
vs Springfield
@ Clearwater, Fla.
Final
W, 13-10

vs No. 11/16/37 Concordia (TX)
@ Auburndale, Fla.
Final
L, 7-2


20
vs Thomas (ME)
@ Clermont, Fla.
Final
W, 3-2

vs Rutgers-Newark
@ Clermont, Fla.
Final
W, 9-3

21
vs No. 6/14/10 Rowan
@ Auburdale, Fla.
Final
L, 4-2

vs Wesleyan (Conn.)
@ Clermont, Fla.
Final
W, 6-0

vs Trinity (Conn.)
@ Clermont, Fla.
Final - 5 innings
L, 12-3
22
vs Springfield
@ Osceola County, Fla.
Final - 12 innings
W, 5-4

vs No. 28/19 TCNJ
@ Auburndale, Fla.
Final
W, 7-6

vs Rowan
@ Osceola County, Fla.
Final
L, 7-0

at Colby-Sawyer
Final
L, 5-4
23

vs Nichols
@ Lakeland, Fla.
Final
W, 11-8

at St. Michael's
Final
W, 5-2


Dean College
vs Lesley
Final
3 - 0

vs Nichols
@ Lakeland, Fla.
Final
W, 8-0


24
vs TBD
12:00 PM

at No. 8 Tufts
2nd - 22:53
3-8
25
26
27
vs Southern Me.
3:30 PM

vs Salve Regina
6:00 PM

at Bowdoin
7:00 PM

28
vs Eastern Nazarene
3:30 PM
29
vs Gordon
2:00 PM

vs Gordon
4:00 PM
30
at Snowflake Classic


at Salve Regina
12:00 PM

vs Curry
12:00 PM

vs Wentworth
1:00 PM

at Salve Regina
2:00 PM

vs Curry
2:00 PM


vs Hunter
@ Springfield, Mass.
3:00 PM

at Springfield
5:00 PM
31
vs Regionals

at Babson College
TBA

vs TBD
TBA

at Mass.-Dartmouth
1:00 PM

at Brandeis
2:00 PM
1
2
at Tufts
3:00 PM

vs Curry
3:30 PM

vs Mass.-Boston
3:30 PM

at Tufts
5:00 PM

3
vs Suffolk
3:30 PM

at Colby-Sawyer
3:30 PM


4
at Eastern Nazarene
3:30 PM

vs Eastern Nazarene
6:00 PM
5
6
vs RIC Invitational

vs Zone 1 Finals

at Franklin & Marshall University
TBA

at Nichols
11:00 AM

vs Western New Eng.
12:00 PM

at Wentworth
12:00 PM

at University of New Hampshire
12:00 PM


vs Western New Eng.
2:00 PM

at Wentworth
3:00 PM

vs Newbury College
4:00 PM

at Wentworth
5:00 PM